مقالات

تعاریفی برای درک بهتر دیتاپروژکتور I I I

 

تعاریفی برای درک بهتر دیتاپروژکتور:امیدواریم مقالات قبلی اطلاعات مفیدی برای شما فراهم آورده باشد . در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی جدید در انتخاب دیتاپروژکتور و همین طور نتیجه گیری کلی بابت خرید دیتاپروژکتور را داشته باشیم

 

فرمت تصویر :

تعاریفی برای درک بهتر دیتاپروژکتور یکی از مواردی که شما باید در زمان خرید دیتاپروژکتور به آن توجه کافی داشته باشید فرمت تصویر می باشد . فرمت تصویر عبارت است از تناسب تصویر در عرض و ارتفاع تصویر .

 

معمولا تصاویر با هر ابعادی شامل چند نوع فرمت می شود . این فرمت ها عبارتند از ۴ به ۳ — ۱۶ به ۹ — ۲٫۳۵ به ۱ — ۱۶ به ۱۰ .معمولا از همین ۴ فرمت برای نمایش تصاویر استفاده می گردد .

شاید سوال پیش بیاید ما این امکان رو داریم تا فرمت تصویر را در دیتاپروژکتور عوض کنیم ، پس چرا باید به این موضوع توجه کافی داشته باشیم . پاسخ شما کاملا منطقی می باشد زیرا در دیتاپروژکتور نور از بین نمی رود بلکه فقط تصویر کات می شود . و شما نور طوسی را در پس زمینه تصویر خود خواهید داشت . پس نمی توان بخاطر قابلیت تعویض فرمت در دیتاپروژکتور از این موضوع چشم پوشی کرد .

تعاریفی برای درک بهتر دیتاپروژکتور نکته مهم در انتخاب فرمت تصویر ابعاد نمایش شما می باشد . به این صورت که فرض کنید شما حداکثر می توانید از یک متر در ارتفاع تصویر خود استفاده نمایید ولی عرض تصویر شما حدود دو متر می باشد و تمایل دارید تا از حداکثر فضای خود بهره برداری کنید . پس شما باید به دنبال تصاویری با فرمت کشیده تر همچون ۱۶ به ۹ و یا ۲٫۳۵ به ۱ باشید . یادتان باشد همیشه محدودیت کوچکتر ملاک تصمیم گیری شما در انتخاب فرمت تصویر می باشد . فرمت تصاویر با دو عدد مشخص می باشد که عدد اول نشاندهنده عرض تصویر و عدد دوم نشاندهنده ارتفاع تصویر می باشد . برای مثال با فرمت ۱۶ به ۹ در پرده نمایش ۲ متر عرض تصویر شما دارای ۱٫۱۲۵ متر ارتفاع می باشد .

رابطه فرمت تصویر با رزولویشن

 

کمپانی های سازنده درتاپروژکتور برای اینکه بتوانند هماهنگی بین ابعاد نمایش و پخش تصویر داشته باشند از فرمت های مورد نظر در ساخت دیتاپروژکتور استفاده می کنند . همانطور که در مقاله های گذشته به موضوع رزولویشن پرداختیم شما متوجه هستید که هر رزولویشن دارای تعداد خاصی از پیکسل ها می باشد . سازندگان برای هماهنگی بیشتر این پیکسل ها را در فرمت های مورد نظر جای می دهند

رزولویشن فرمت تصویر
XGA ۴ به ۳
WXGA ۱۶ به ۹
WUXGA ۱۶ به ۱۰
۲K ۲٫۳۵ به ۱

البته موارد مورد نظر به صورت کلی می باشد و موارد نقض در ساخت دیتاپروژکتور ها به وفور یافت می شود برای مثال فرمت ۱۷ به ۹ یا مواردی از این قبیل . البته موارد مورد نظر به ندرت اتفاق می افتد و غالب محصولات در دسته بندی بالا جای می گیرند .

 

 سخن آخر :

در خرید خود در رابطه با دیتاپروژکتور سعی کنید از محدودیت های خود برای خود نیاز واقعی را بسازید ،انسی لومن ، ابعاد تصویر ، رزولویشن ، فرمت تصویر ، کنتراست و … مواردی هستند که شما با شناخت آنها به نیاز و کاربری واقعی دیتاپروژکتور خود پی می برید . همکاران ما در فروشگاه دیانا این رسالت را دارند تا بر اساس نیاز واقعی شما ، بهترین گزینه انتخابی را به دور از هرگونه سمت و سویی در مارک یا مدل در  اختیار شما بگذارند . رسالت ما خوشحالی شما در هنگام خرید و لذت تماشای تصویر بعد از خرید محصولات می باشد .

 

با ما همراه باشید

فروشگاه دیانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × = 56