مقالات

قیمت ویدئو پروژکتور بر اساس چه معیارهایی تعیین می شود؟

این روزها در دنیای تکنولوژی، پیشرفت سرعت زیادی گرفته است و روز به روز محصولات و ایده های جدید خلق می شود. اگر به چند سال قبل نگاه کنیم، در می یابیم که ویدئو پرژکتور ها به صورت محدود در مکان های مختلف به چشم می خورد و استقبال از آن چندان چشمگیر نبود. همچنین قیمت ویدئو پروژکتور بسیار بالا بود. شاید بتوان گفت که این محصول در ده سال اخیر استقبال گرمی را تجربه کرده و علت اصلی آن هم، پی بردن به کارایی بالای پروژکتورها در عرصه های مختلف است.

امروز میخواهیم در خصوص ویدئو پرژکتور ها و معیارهایی که سبب می شوند تا قیمت ویدئو پروژکتور آن تخمین زده شود را باهم مرور کنیم و یاد بگیریم. مارا در ادامه دنبال کنید.

ویدئو پروژکتور را چه کسی اختراع کرد؟

اگر بخواهیم صفحات تاریخچه ی ویدئو پروژکتور را ورق بزنیم، قطعا اولین نامی که با آن برمیخوریم، فرانسیس جنکینز خواهد بود. او ابداع کننده و مخترع دستگاه ویدئو پروژکتور نام برده شده است. هر چند که دستگاهی که وی اختراع کرد، تفاوت های زیادی با دستگاه امروزی دارد.

فرانسیس زمانی که دستگاه خودش را اختراع کرد، کسی که اسپانسر وی برای اختراع بود،دستگاه فرانسیس را دزدید و آن را به شرکتی که صاحب سالن تئاتر و سینما بود با قیمت بالایی به فروش رساند.

این شرکت بزرگ، نام این دستگاه دزدیده شده را ادیسون ویتاسکوپ نامید و در واقع چیزی که ما از نام ادیسون در این عبارت میبینیم صرفا شیوه ای برای شهرت یافتن بود و مخترع این دستگاه جنکینز است. در آن زمان نام ادیسون بسیار شهرت داشت و صاحب این شرکت هم فکر کرد که می تواند با نام بردن از ادیسون دستگاهش را شهرت بیشتری ببخشد.

این دستگاه اولیه از ویدئو پروژکتور قادر بود تا تصاویری که بهم متصل شده بودند را در زمان هر یک بیست و چهارم ثانیه نمایش دهد. این تصاویر به شکل نواری در آمده بودند که با عبور و حرکت از بخش نورانی دستگاه، آشکار می شدند.

یک تعریف ساده از ویدئو پرژکتور

ویدیو پرژکتورها در واقع، عکس سیستمهای تلویزیون عمل می کنند. تلویزیون ها از داخل تصویر را بر روی صفحه ظاهر می کند اما پروژکتورها باغ خوب جنوب تصویر و انعکاس آن بر روی پرده مخصوص تصویر را با ابعاد نسبتا بزرگتر از تلویزیون ها به نمایش می گذارد.

ویدیوهای پرفکتور در سینماها ارائه ها مراکز آموزشی مراکز پژوهشی سیستم های خانگی نمایشگر مراکز درمانی و غیره استفاده می شود.

در ادامه به نکاتی درباره انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب و بررسی فاکتورهای تعیین کننده در قیمت ویدیو پروژکتورها به پردازیم.

فاکتور های اساسی در تعیین قیمت ویدئو پروژکتور

قیمت ویدئو پروژکتور بر اساس فاکتورهای زیادی تعیین می شود. در ادامه به مهمترین دلایل اثربخش که تاثیر مستقیم در قیمت سیستم را بررسی می‌کنیم.

کیفیت نمایش تصویر

در ویدئو پروژکتور ها یکی از عوامل موثر و قیمت آنها اثر می گذارد،کیفیت تصویری است که توسط این دستگاه نمایش داده می شود.

هرچه این کیفیت بالاتر باشد میزان وضوح تصویر بیشتر باشد، معمولاً قیمت ویدئو پروژکتور بالاتر است. کیفیت نمایش تصویر پروژکتور ها قطعات داخلی و طراحی آن ها وابسته است. همچنین برند محصول مورد نظر نیز در این موضوع موثر است.

کیفیت تصویر در برخی موارد اهمیت چندانی ندارد و در برخی موارد اهمیت بسیار زیادی دارد. برای مثال کیفیت تصویر ویدئو پروژکتور در مراکز درمانی و آموزشی می تواند یک امتیاز مثبت باشد که جزئیات بیشتری را به طور واضح برای افراد نمایش می دهد.

برای نمایش فایل‌ها و پاورپوینت ها و تصاویر معمول که در کنفرانس‌ها و نشست‌های استفاده می‌ شود، کیفیت ۸۰۰ تا ۶۰۰ مناسب است. اما در مواردی که کیفیت مهم است ۱۰۲۴ تا ۱۲۸۰ کیفیت مناسبی محسوب می‌شود و جزئیات زیادی را ساپورت می کند.

اندازه ی تصویر ویدئو پروژکتور

معمولاً هرچه میزان تصویری که توسط ویدیو پروژکتور نمایش داده تصویری بزرگتر باشد قیمت ویدئو پروژکتور نیز به همان نسبت بالاتر می رود. البته در کنار فاکتور اندازه تصویر عوامل دیگر نیز طرف می شوند تا میزان این افزایش قیمت به طور قابل توجهی تغییر کند.

اندازه تصویر در برخی موارد موضوعی مهم است. برای مثال در انتخاب ویدئو پروژکتور های نمایشگرهای خانگی و یا سینماها اندازه تاثیر مهمی در انتخاب دارد و بزرگی تصویر یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

تفکیک رنگ ها در قیمت ویدیو پروژکتور

پس از که ویدیو پروژکتور بتواند رنگ های بیشتری را با کیفیت بالاتر و دقت بیشتر نمایش دهد، قیمت آن نیز افزایش می یابد. رنگ های زیادی در تصاویر و مناظره وجود دارد و هر نمایشگری که بتواند تعداد بیشتری از این رنگها را پشتیبانی کند مسلماً از کیفیت بالایی برخوردار است و قیمت ها نیز بالاتر خواهد بود.

در برخی موارد پشتیبانی رنگ پا به طور دقیق، اهمیت چندان زیادی ندارد و پشتیبانی از تعدادی از رنگ ها ما را به هدفمان می رساند و کار را برای ما به خوبی انجام می دهد. اما در موارد خاصی مانند استفاده از ویدئو پروژکتور در کنفرانس های هنری و آموزشگاه های هنری و یا مراکز درمانی کیفیت رنگ تصاویر برای ما ارزشمند است و ذره ای تداخل در آن  می تواند سبب شود تا در کار و یا نتایج تغییر حاصل شود.

شدت نور و کنتراست تصویر ویدئو پروژکتور

در انتخاب یک ویدئو پروژکتور خوب، کنتراست و شدت نور نیز دارای اهمیت است. هرچه که شدت نور تصویر پروژکتور متعادل تر و متناسب تر با اندازه تصویر و مدل ویدیو پروژکتور شما باشد مسلماً می تواند قیمت بالاتری را هم داشته باشد.

شدت نور و کنتراست تصویر در موارد استفاده از ویژگی پروژکتور به مدت چند ساعت برای مخاطبین اهمیت دارد. زمانی که شما در یک محیط بسته به مدت چند ساعت از نمایشگر ویدئو پروژکتور برای مخاطبین خود استفاده می کنید آیا توجه پروژکتور شما از نور مناسبی برخوردار باشد تا چشم و دید مخاطبین شما در این مدت خسته نشود بتواند اشتیاق را در مخاطبین شما حفظ کند.

خروجی و ورودی‌ های ویدئو پروژکتور

اگر به دنبال یک ویدیو‌پروژکتور خوب هستید که با امکانات و نیاز شما هم همخوانی داشته باشد، ورودی و خروجی های پژو پروژکتور خود توجه کنید. زمانی شما به خروجی hdmi نیاز دارید زمانی به خروجی از نوع component video inputs.

با توجه به امکانات ورودی و خروجی دستگاه ویدئو پروژکتور و تعداد آنها قیمت این محصول نیز تغییر خواهد کرد.

ویدیو پروژکتورهای قابل حمل به ویدیو پروژکتور های ثابت

ویدئو پروژکتور های قابل حمل قیمت ای متفاوت با ویدیو پروژکتورهای ثابت دارد. کسی را به یک پروژکتور های قابل حمل می توانند در محیط جابجا شوند و نیازی به کابل و بسط برای نگه داشتن به ک وجود ندارد و همچنین کار با آنها برای افرادی که نیاز به دستگاه هایی دارند که قابل حمل باشد ساده تر است. البته در این مورد در سایر کشورها نیز تاثیر دارد و برند مورد نظر هم در قیمت گذاری این محصولات اثر بخش خواهد بود.

ویدئو پروژکتور از یک دستگاه تجملاتی تا یک دستگاه کاربردی

شاید این تیزر در زمان حال یک تیتر جالب برای بررسی دستگاه ویدئو پروژکتور باشد، قیمت دستگاه ویدئو پروژکتور در چند سال گذشته بالا بود و بسیاری از نکات مثبت و کارایی آن مطلع نبودند، برخی نیز پروژکتور را یک دستگاه تجملاتی می‌دیدند که شاید در بسیاری از موارد به درد آنها نخواهد خورد، اما اکنون با توجه به ویژگی ها و امکاناتی که دستگاه ویدئو پروژکتور در در راستای آموزش و همچنین کاربرد آن به عنوان یک نمایشگر در کنفرانس ها و نشست ها و دیدارهای کاری و… دارد، بسیاری از افراد با کاربرد های مفید آن آشنا شدند.

حال طراحان و سازندگان ویدیو پروژکتور بسیاری از رنج های قیمت را تحت پوشش قرار دادند و با عملکرد هوشمندانه توانستند طیف بزرگی از افرادی که ویدئو پروژکتور نیاز دارند را راضی نگه دارند.

جمع بندی

شاید فاکتور هایی بیش از موارد بالا در تعیین قیمت ویدئو پروژکتور ها نقش داشته باشد، اما اساسی ترین ها در مطلب بالا برای شما بررسی شد. هنگام خرید ویدئو پروژکتور خود، حتما به نیازهایتان توجه کنید تا محصولی مطابق با خواسته هایتان خریداری نمایید. معمولا فروشندگان این محصول، مشاورینی را برای راهنمایی مشتریانشان برگزیده اند که افراد را برای یک تجربه ی خرید خوب راهنمایی کنند.

دیانا پروژکتور نیز، با سابقه ی درخشان خود در ارائه ی محصولات ویدئو پروژکتور، همراه با تیم مجرب خود در خدمت مشتریان و افراد علاقمند است و شما را برای یک خرید خوب راهنمایی خواهد کرد. برای مشاهده ی محصولات دیانا پروژکتور می توانید به بخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت + 9 =