مقالات

معرفی کامل دیتاپروژکتور PANASONIC PT LB

امروز می خواهیم به بررسی و تجزیه و تحلیل دیتاپروژکتور پاناسونیک مدل LB385  بپردازیم .

معرفی کامل دیتاپروژکتور Lb385  برادر کوچکتر LB 425می باشد که از نظر ساختار و کلیات طراحی تفاوت چندانی با هم ندارند . باید این را بگوییم با این که برادری بزرگتر در سری دیتاپروژکتور های پرتابل دارد اما برادر های کوچکتری نیز دارد . از لحاظ قدرت پرتاب نور این دیتاپروژکتور چهارمین دیتاپروژکتور قلمداد می گردد .

دستگاه های ضعیف تر این دستگاه عبارتند از : lb305 ، lb335 ، lw335  این دستگاه یک خواهر دو قلو نیز دارد به نام  LW385 که از هر بابت مشابه این دستگاه می باشد و فقط در رزولویشن از این دستگاه بالاتر می باشد .

 

ساختار دیتاپروژکتور LB-385 از انواع دیتاپروژکتور های لامپی می باشد و پردازشگر این دستگاه  از نوع ۳LCD می باشد . ساختاری بر مبنای ۳ صفحه نمایش مجزا برای تفکیک رنگ های آبی قرمز و سبز که در نهایت یک تصویر را می سازند .

باز هم همانند LB425  یکی از قابلیت هایی که این مدل را از هم نوعان خود مستثنی می کند قابلیت نشان دادن تصاویر به صورت کرو (CURVED) می باشد تا شما بتوانید تصاویری کرو را مشاهده نمایید و حس یک نمایشگر سه بعدی رو برای شما فراهم می آورد .

 

عمر لامپ این دستگاه در حالت اکو ۲۰٫۰۰۰ ساعت می باشد . که این موضوع می تواند تا حدودی خیال شما رو بابت تعویض لامپ راحت کند . زیرا قرار نیست ظرف مدت کمی لامپ دستگاه تعویض گردد . البته در صورتی که شما نیاز داشته باشید از حداکثر منبع نوری لامپ استفاده نمایید باز هم لامپ این دستگاه عملکرد خوبی دارد و تا حدود ۱۰٫۰۰۰ ساعت برای شما استفاده می گردد .

یکی دیگر از نقاط مثبت این دیتاپروژکتور  کنتراست بالای این دیتاپروژکتور می باشد که تصویری دلچسب را برای بینندگان خود فراهم می کند . کنتراست این ویدئو پروژکتور ۱۶۰۰۰ به ۱ می باشد که کنتراستی قابل قبول برای دیتاپروژکتور های سری پرتابل می باشد .

 

قابلیت نمایش DAY LIGHT

همیشه گفتیم که رابطه نور و دیتاپروژکتور یه رابطه معکوس می باشد . یکی از قابلیت های این دیتاپروژکتور قابلیت مشاهده تصاویر در روز می باشد . از آنجایی که یکی از موارد استفاده این دستگاه برای اماکن آموزشی و همین طور پرزنت یا بیزینس می باشد بیشتر این اتفاقات در روز انجام می پذیرد . قابلیت نمایش در روز یا DAY LIGHT  این امکان رو به شما می دهد تا در روز هم بتوانید تصاویر با کیفیتی را مشاهده نمایید .

 

ایجاد نویز و صدای بسیار پایین

در یک جلسه کاری در حال مبادلات و افکار خود به طرف مقابل خود هستید یک صدای زیاد باعث می شود تا شما نتوانید تمرکز کافی را برای ارایه از بهترین عملکرد خود داشته باشید . صدای تولید شده از دیتاپروژکتور LB385  به میزان ۳۰ DB می باشد  که حضور صوتی دستگاه را برای شما از بین می برد.

 

مشخصات فنی کامل دیتاپروژکتور LB385  :

Panel Type           ۰٫۶۳” LCD x 3

Lamp     ۲۳۰W x 1

Brightness            ۳,۸۰۰ lumens

Lens       F1.6-1.76, f19.16-23.02mm

Contrast (Full on / Full off)             ۱۶۰۰۰:۱

Resolution (Native / maximum)      XGA

H-Sync/V-Sync Range      RGB: fH:15-91kHz, fV:24-85 Hz, doc clock: 162MHz or lower

Video Compatibility          PAL, PAL-N, SECAM, NTSC, NTSC4.43, PAL-M, PAL60

Screen Size          ۳۰” – ۳۰۰”

Keystone Correction Range             Vertial ±۳۰°;Horizontal ±۱۵°

Weight   Approx 2.9kg

Dimensions (W x H x D)  ۳۳۵ x 96 x 252 mm

Power Consumption          ۳۰۰W

Terminals             HDMI (19 pin x 1)

PC in (D-sub HD 15-pin x 1)

PC in (D-sub HD 15-pin x 1)

Monitor out (D-sub HD 15-pin x 1)

Video in (Pin jack x 1)

Audio in (M3 x 1)

Audio in (Pin jack x 2, L,R)

Audio out (M3 x 1 (L-R x 1)

LAN (RJ45 x 1), 10Base-T/100Base-TX, PJLink (class 1) compatible

Serial in (D-sub 9-pin (female) x 1)

USB-Type A: Memory Viewer

USB-Type B: USB display

Replacement Lamp            ET-LAL510

Optional Accessories        ET-PKL100H (High ceiling mount bracket

ET-RFL300 (Filter)br/>ET-WML100 (wireless module)

Standard Accessories        Wireless remote

control unit

Battery

Power cord

VGA cable

CD ROM

 

نقاط ضعف دیتاپروژکتور Panasonic LB385

باز هم یکی از نقاط ضعف دیتاپروژکتور LB385 مربوط به سری ساخت L می باشد که در آن فاصله کانونی نسبت به سایر دیتاپروژکتور ها خیلی محدود تر می باشد . این موضوع باعث می شود شما دیتاپروژکتور را در فاصله و محدوده مشخصی استفاده نمایید و دست شما برای مصافت های دور و یا خیلی نزدیک باز نیست .

البته از آنجایی که این سری از دیتاپروژکتور ها برای کارهایی از فاصله نزدیک طراحی شده است محدوده نمایش لنز در کل ، در فاصله نزدیک به دیتاپروژکتور می باشد .

یکی دیگر از نقاط ضعف این دیتاپروژکتور حساسیت دستگاه به جریان ورودی برق می باشد که می طلبد شما در هنگام خرید دیتاپروژکتور از یک محافظ جریان الکتریسیته استفاده نمایید .

موارد مصرف دیتاپروژکتور LB385

دیتاپروژکتور LB385  بیشتر مصارف بیزینسی و پرزنت دارد . به همین منظور برای مواردی همچون سالن جلسات ، اتاق های کنفرانس ، کلاس های آموزشی و حتی کافه ها و رستوران ها کاربرد دارد . در بیشتر اماکن آموزشی این دستگاه می تواند بهترین پیشنهاد باشد . قیمت مناسب این دستگاه و فاصله معنادار قیمت این دیتاپروژکتور با مدل های بالاتر از خود این فرصت را می دهد تا در صورتی که شما بودجه محدودی داشته باشید یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد .

نتیجه گیری :

 دیتاپروژکتور PANASONIC  مدل LB385 یکی از دیتاپروژکتور های خوب برای ابعاد نمایش متوسط و کوچک می باشد . شما می توانید برای ابعاد تا ۲٫۵ متر عرض نمایش بسیار خوبی را داشته باشید . عمر بالای لامپ ، شدت پرتاب نور مناسب ، کنتراست بالا ،همین طور سایر قابلیت های این دیتاپروژکتور این امکان را می دهد تا بیشتر امکاناتی که برای شما متصور هست را دارا باشد.    

شما می توانید با حضور در فروشگاه دیانا ، از نزدیک با این دیتاپروژکتور بیشتر آشنا شوید . فروشگاه دیانا عرضه کننده و نمایشگاه محصولات سمعی و بصری می باشد .

با ما همراه باشید

فروشگاه دیانا

نویسنده : مهدی ابراهیم گل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× پنج = 40