مقالات

معرفی کامل دیتاپروژکتور PANASONIC PT VMZ50

معرفی کامل دیتاپروژکتور امروز می خواهیم شما را با یک دیتاپروژکتور بسیار با کیفیت و با مشخصات قدرتمند آشنا کنیم . نام این دستگاه vmz50  هست . این دستگاه دارای مشخصات فنی بسیار بالا در زمینه پردازش اطلاعات ، همینطور رزولویشن و کنتراست بسیار قوی می باشد . که در ادامه مطلب به آن می پردازیم .

 

تکنولوژی ال ای دی لیزر vmz50

معرفی کامل دیتاپروژکتور :در ساخت دستگاه vmz50  تکنولوژی ساخت ال ای دی استفاده گردیده است . اما این تکنولوژِی چیست و چگونه باعث بالا بردن کیفیت تصویر شما می گردد . برای این پاسخ به این سوال باید رجوع کنیم به ساخت دیتاپروژکتور های نسل گذشته و فعلی .

در دیتاپروژکتور های نسل گذشته از لامپ های رشته ای برای نورپردازی استفاده می شد . بدین صورت که نور پس از بوجود آمدن از طریق لامپ های رشته ای بر روی صفحه پردازش تابانده می شد و پس از عبور از صفحه مورد نظر وارد لنز دیتاپروژکتور می گردید . نور بوجود آمده پس از گذار از پردازش گر DLP  و یا ۳LCD  داخل یک لنز قرار می گیرد و در آنجا نور به میزان دلخواه متمرکز و یا گسترده می گردد که نتیجه آن را شما در بزرگی یا کوچک شدن تصویر مشاهده می نمایید . کار بعدی لنز ها به جز کوچک و یا بزرگ کردن تصویر مشخص نمودن فواصل می باشد به این صورت که شما در مواردی که محدودیت فاصله بین دیتاپروژکتور تا پرده نمایش را دارید لنز ها به شما کمک می کنند تا در فاصله دلخواه خودتان تصویر مطلوب خوب را داشته باشید . کار دیگر پردازش نور توسط لنز فوکوس کردن و یا قابل رویت کردن تصاویر می باشد . در دیتاپروژکتور های ال ای دی تقریبا با همین مکانیزم عمل می کند اما به جای لامپ های رشته ای از لامپ های ال ای دی استفاده می کنند . که این موضوع باعث چند مزیت و البته محدودیت هایی می گردد .

عمر بالای لامپ های ال ای دی :

عمر لامپ های ال ای دی تقریبا ۵ برابر لامپ های رشته ای می باشد . یکی از مواردی که در طولانی مدت باعث آزار شما می گردد این است که در صورتی که شما روزانه ساعات زیادی را با دیتاپروژکتور استفاده نمایید احتیاج دارید تا در سال های سوم به بعد لامپ دستگاه خود را تعویض کنید . عمر لامپ های رشته ای به صورت معمول بین ۴ الی ۵ هزار ساعت می باشد . در صورتی که عمر لامپ های ال ای دی ۲۰٫۰۰۰ ساعت می باشد . پس شما محیط امنی را برای استهلاک دیتاپروژکتور خود انتخاب کرده اید .

 

مصرف انرژِی کمتر لامپ های ال ای دی در  مقایسه با لامپ های رشته ای در دیتاپروژکتور :

شاید این موضوع برای ما در کشوری همچون ایران زیاد با اهمیت نباشد . اما در کشور هایی که هزینه انرژی بسیار بالاست این موضوع در بلند مدت بسیار قابل توجه و مهم هست زیرا مصرف انرژی بالاتر هزینه های بسیاری را برای مصرف کننده لحاظ می کند .

 

تولید صدای بسیار کم در دیتاپروژکتور VMZ 50

باز هم به لطف استفاده از لامپ های ال ای دی صدای تولید شده در دیتاپروژکتور های مورد نظر بسیار پایین می باشد . از آنجایی که لامپ های ال ای دی حرارت بسیار کمی را تولید می کنند دیگر نیازی به سیستم خنک کننده پر سر و صدا در دیتاپروژکتور های مورد نظر نمی باشد و اساسا دیتاپروژکتور های ال ای دی فاقد فن برای خنک کردن دیتاپروژکتور می باشند . این موضوع زمانی برای شما اهمیت دارد که این دیتاپروژکتور را در موارد سینمایی و یا پخش فیلم مورد استفاده قرار دهید . کوچکترین صدا در آن زمان برای شما صدای زیادی محسوب می گردد و تمرکز شما برای دیدن یک فیلم دلچسب را از بین می برد .

 

سایر مشخصاتی که شما باید دیتاپروژکتور VMZ50 را بخرید :

Light output*1           ۵,۰۰۰ lumens

Technology     Laser LCD

LCD panel | Panel size (mm) 16 mm diagonal (16:10 aspect ratio)

LCD panel | Panel size (inch)           ۰٫۶۴ inch diagonal (16:10 aspect ratio)

LCD panel | Display method Transparent LCD panel (x 3, R/G/B)

LCD panel | Drive method    Active matrix

LCD panel | Pixels     ۲,۳۰۴,۰۰۰ (۱۹۲۰ x 1200) x 3, total of 6,912,000 pixels

LENS  ۱٫۶ x Manual zoom (throw ratio 1.09-1.77 :1), F = 1.60-2.12, f = 15.30-24.64 mm

Light source   Laser diode

Screen size (diagonal) (mm) 0.76 – 7.62 m, 16:10 aspect ratio

Screen size (diagonal) (inch) 30-300 in, 16:10 aspect ratio

Center-to-corner uniformity*1        ۸۵ %

Contrast*1     ۳,۰۰۰,۰۰۰:۱ (all white/all black) (Input signals:PC,LIGHT POWER:NORMAL,PICTURE MODE:DYNAMIC,DAYLIGHT WIEW:OFF,DYNAMIC CONTRAST:[1],AUTO POWER SAVE:OFF)

Resolution      ۱۹۲۰ x 1200 pixels

Optical axis shift | Vertical (from center of screen)            ۰ % – +۴۴ % (Manual)

Optical axis shift | Horizontal (from center of screen)       – ۲۰% – +۲۰% (Manual)

Keystone correction range*2            Vertical: ±۲۵°, Horizontal: ±۳۵°

Installation    Horizontal/Vertical, free 360-degree installation

Terminals | HDMI 1/2 IN     HDMI 19-pin x 2 (Compatible with HDCP, Deep Color, 4K/30p signal input)

Terminals | COMPUTER 1 IN         D-sub 15-pin (female) x 1 (RGB/YPBPR/YCBCR)

Terminals | COMPUTER 2 IN / MONITOR OUT D-sub 15-pin (female) x 1 (RGB/YPBPR/YCBCR) (input/output switching)

Terminals | VIDEO IN          Pin jack x 1

Terminals | AUDIO 1/2 IN   M3 stereo mini-jack x 2

Terminals | AUDIO 3 IN      Pin jack (L/R) x 1

Terminals | VARIABLE AUDIO OUT        M3 stereo mini-jack x 1

Terminals | SERIAL IN        D-sub 9-pin x 1 for computer control (RS-232C compliant)

Terminals | LAN        RJ-45 x 1 for network control, 10Base-T, 100Base-TX, compatible with PJLink™ (Class 2)

Terminals | DIGITAL LINK/LAN   RJ-45 x 1 for network and DIGITAL LINK connection, HDBase-T™  complian, 100Base-TX, compatible with PJLink™  (Class 2), HDCP, Deep Color, 4K/30p signal input

Terminals | USB CONNECTOR      USB connector (Type A) x 1 for Memory Viewer function, power supply (DC5V, maximum 2A*3), optional wireless module AJ-WM50

Power supply AC 100-240 V AC, 50/60 Hz

Power consumption   TBD

Built-in Speaker        ۱۰ W (monaural)

Operating noise*1     NORMAL: 37dB, QUIET: 29dB

Cabinet materials      Molded plastic

Filter  Included

Filter cleaning cycle: 20,000 hours  (۰٫۰۸ mg/m3 of particulate matter), 10,000 hours (0.15 mg/m3 of particulate matter)

Dimensions (W x H x D) (mm)         ۳۹۹ x 115 x 348 mm (Not including protruding parts)399 x 133 x 348 mm (With feet at shortest position)

Dimensions (W x H x D) (inch)        ۱۵ ۲۳/۳۲ x 4 17/32 x 13 11/16 inch (Not including protruding parts)15 23/32 x 5 1/4 x 13 11/16 inch (With feet at shortest position)

Weight (kg)*4            ۷٫۲ kg

Weight (lbs.)*4          ۱۵٫۸۷ lbs.

Operating environment (℃/M)        Operating temperature: 0 °C- 45 °C, operating humidity: 20 %-80 % (no condensation)

Operating environment (°F/Feet)    Operating temperature: 32 °F -113 °F, operating humidity: 20 %-80 % (no condensation)

Applicable software/application        Logo Transfer Software, Multi Monitoring & Control Software, Presenter Light for Windows®, Wireless Projector Apps for iOS/Android™

نقاط ضعف دیتاپروژکتور  vmz50

اما با همه مشخصات به روز برای این دیتاپروژکتور معایبی نیز وجود دارد . که به مختصر به آن می پردازیم :

قیمت : بابت تکنولوژی های استفاده شده در دیتاپروژکتور مورد نظر قیمت این دستگاه با رقیب لامپی خود vz580) (  بیش از دو برابر می باشد و می تواند بر روی فروش این دستگاه اثرات خوبی به همراه نداشته باشد .

ضعف در پردازش و نمایش رنگ های سبز : در تست های انجام شده بر روی این دستگاه ، متاسفانه بعضی از رنگ ها قابلیت نمایش واقعی را ندارد که از جمله رنگ سبز می باشد . هر چند تکنولوژی لیزر استفاده شده در این دستگاه تا حدودی این ایراد را از بین برده ولی هنوزم شما متوجه کسری رنگ در رنگ های سبز و آبی می شوید

هرچند مصرف کنندگان  معمولا متوجه این کسری رنگ نمی شوند .

 

جمع بندی نهایی :

امروزه با توجه به سرعت علم و فن آوری دنیای تصویر هر روز دستخوش تغییرات مثبت می گردد . با وجود محدودیت ها و معایب دیتاپروژکتور vmz50 این دستگاه دارای مزایا ی زیادی می باشد که شما را مجاب می کند تا اگر برای بلند مدت می خواهید از دیتاپروژکتور استفاده نمایید حتما این دیتاپروژکتور یکی  از گزینه ها شما باشد . دیتاپروژکتور vmz 50  یک دیتاپروژکتور با عمر بالا و عملکرد خارق العاده در بین دستگاه های هم رده خود می باشد . و بدون شک یکی از سه محصول پرفروش دنیا در این رده مدل و قیمتی می باشد .  قیمت این دستگاه در محدوده ۷۰ الی ۸۰ میلیون تومان(بر اساس تغییرات نرخ ارز ۲۵ الی ۳۰ هزار تومانی )  می باشد  .

از جمله موارد استفاده این دستگاه برای مصارف خانگی ، سینما های برج ها (شخصی) ، سینماهای عمومی ، استخر ها ، کلاس های آموزش فیلم و کلاس های آموزشی با عملکرد بالا می باشد .

با اینکه قیمت این دستگاه نسبت به رقبا لامپی گران تر می باشد ولی قیمتی قابل رقابت در سطح جهانی با برند های رقیب خود دارد . و همین موضوع باعث تمایل زیاد افراد برای استفاده از این دستگاه می باشد . برند خوش نام پاناسونیک یکی از مواردی است که باعث بالا بردن ارزش ذاتی این دیتاپروژکتور می گردد .

 

در بیشتر ایام سال این کالا  در فروشگاه دیانا موجود می باشد و شما می توانید با حضور در مجموعه ما از نزدیک با همکاران ما در رابطه با این دستگاه گفتگو کنید و از سایر مشخصات این دستگاه اطلاع داشته باشید .

با ما همراه با شید

فروشگاه دیانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × = یک