مقالات

ویدئو پروژکتور جیبی چیست ؟

ویدئو پروژکتور معمولی بخرم یا جیبی و قابل‌حمل؟

ویدئو پروژکتور جیبی گجت هایی هستند که برای نمایش دادن تصویر به صورت پرتابل و قابل حمل کاربرد دارند. به طور معمول اندازه این پروژکتورها به اندازه یک دستگاه تلفن همراه یا حتی کوچکتر نیز می باشد . پروژکتور جیبی حتی ممکن است که به صورت جا داده شده در موبایل یا دوربین دیجیتال تولید شود. همانطور که از اسم پروژکتورهای جیبی مشخص است کوچک هستند ولیکن ابعاد و اندازه های تصویری که نمایش میدهند قابل قبول است ( که این اندازه گاهی تا ۱۰۰ اینچ نیز میرسد ) .

در این مقاله منظور ما از ویدئو پروژکتورهای قابل‌حمل، مدل‌هایی از پروژکتور می باشند که کوچک و سبک هستند و از LED ، و در برخی موارد دیگر نیز از لیزر استفاده می‌کنند و از لامپ‌های معمولی (متال هالید) استفاده نمی شود .

این ویدئو پروژکتور ها برای به اشتراک گذاری مطالب در حالتی پویا و زنده بسیار مناسب و ایده آل می باشند . درست است که از لحاف نور و روشنایی قابل مقایسه با سایر پرژکتور ها نیستند اما رزولوشنی که ارائه می دهند لالا بوده و کبفبت تصویر مناسبی را دارد . این دستگاه ها ابتکاری جدیدی بوده که با رشد  تکنولوژی رو به بهبود و ارتقا به طوریکه تنها در سال ۲۰۱۲ ، در حدود تعداد ۱ میلیون پروژکتور جیبی به فروش رسید که این رقم مسلما این روزها به مراتب بیشتر نیز شده است.

 

مینی ویدئو پروژکتور، ویدئو پروژکتور جیبی، ویدئو پروژکتور پیکو چه تفاوت‌هایی دارند؟

ویدئو پروژکتورهای قابل‌حمل، علاوه بر داشتن نام های متنوع ، دسته بندی های متفاوتی نیز دارند و خودشان به چند زیرمجموعه تقسیم‌بندی می‌شوند. سایت معروف پروژکتور سنترال آن‌ها را به ۳ گروه پیکو (pico)، قابل‌حمل (portable) و جیبی (pocket) دسته‌بندی کرده است (به ترتیب اندازه). البته این دسته از ویدئو پروژکتورها ، نام های دیگر هم دارند مانند مینی ویدئو پروژکتور، و پرژکتور همراه نیز دارد .

خب نمی توان مرز خیلی عجیب غریبی را بین پروژکتور ها کشید اما اگر بخواهیم به صورت خیلی ساده ، ۲ دسته‌بندی برای ویدئو پروژکتور در نظر داشته باشید: قابل‌حمل (کمتر از ۲٫۵ کیلوگرم) و غیرقابل‌حمل (بیشتر از ۲٫۵ کیلوگرم) دسته بندی قابل قبولی می باشد .

ویدئو پروژکتور معمولی بخرم یا جیبی و قابل‌حمل؟

ویدئو پروژکتورهای جیبی و قابل‌حمل چه کاربردهایی دارند؟

با توجه به کارایی و کاربرد می توان این پروژکتور ها را به ۲ دسته تقسیم کرد : تفریحی و کاری

 نمونه‌هایی از کاربرد تفریحی ویدئو پروژکتورهای جیبی:

تماشای فیلم در ابعاد بزرگ در مکان های باز مانند حیاط

تماشای فیلم‌های خانوادگی و عکس ها و … به‌صورت دست جمعی در خانه

نمایش بازی بر روی صفحه‌ای بسیار بزرگ‌تر از تلویزیون و مناسب برای گیمر ها

تماشای فیلم و عکس در سفر ، در اتاق محل استراحت ، یا حتی بیرون و در فضای باز

تماشای فیلم و سریال در منزل بر روی دیوار به‌صورت شخصی. با ابعاد تصویر حداقل ۴۰ اینچی

ویدئو پروژکتور معمولی بخرم یا جیبی و قابل‌حمل؟

 

نمونه‌هایی از کاربرد کاری ویدئو پروژکتورهای جیبی:

استفاده از نمایشگاه‌ها

کاربردهای بیزینسی و پرزنتی

طراحی روی کیک و خود کیک در کارگاه شیرنی پزی

پرزنت کردن محصول در محل کار نزد  مشتری و هنگام مسافرت

استفاده به‌عنوان وسیله آموزشی و تدریس برای دیتا پروژکتور کلاس‌های خصوصی و کلاس‌های درس کوچک

ویدئو پروژکتور معمولی بخرم یا جیبی و قابل‌حمل؟

ویدئو پروژکتورهای جیبی و قابل‌حمل کجاها کاربرد ندارند؟

در مورد بزرگ ترین نقطه ضعف این گونه پروژکتور ها روشنایی کم و ضعف توان لامپ ویدئو پروژکتور می باشد که باعث ایجاد محدودیت مکانی این دستگاه می شود و در هر محیطی نمی توان از آن استفاده کرد . مثلا اگر شما بخواهید در یک کلاس که داری تعدادی پنجره می باشد از و نمی توانید آن را مانند یک سینما تاریک کنید نمی توانید از این پرژکتور استفاده کنید و بهتر است از ویدئو پرژکتور های جایگزینی استفاده نمایید .

ویدئو پروژکتور جیبی بخرم یا معمولی و قابل‌حمل؟

برای خرید و اطلاعات بیشتر از انواع ویدئو پروژکتور جیبی می توانید به وب سایت دیانا و در صورت تمایل به صورت حضوری به فروشگاه دیانا واقع درخیابان جمهوری نرسیده به پل حافظ نبش کوچه فریدون پلاک ۶۳۱ تشریف بیارید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 6 = چهل دو