مقالات

راهنمایی خرید پروژکتورهای پاناسونیک + قیمت

ویدئو پروژکتور از دیاناپروژکتور

راهنمایی خرید پروژکتورهای پاناسونیک + قیمت

این راهنما شامل همه چیزهایی است که باید در مورد خرید بهترین پروژکتور برای رفع نیازهای خود بدانید. آماده بررسی آن هستید؟ بیایید آن را انجام دهیم! پس در این مقاله راهنمایی خرید پروژکتورهای پاناسونیک از دیاناپروژکتور با ما همراه باشید .

ویدئو پروژکتور :

ویدئو پروژکتورها مدت‌هاست که برای سینماهای خانگی، مشاغل، مدارس، کلیساها و هر مکان دیگری که نیاز به تجربه یک صفحه نمایش بزرگ وجود دارد استفاده می‌شود. لذت می برند، خیره می کنند، سرگرم می کنند. هیچ چیز آنطور که یک پروژکتور دیجیتال می تواند تجربه سینمایی را به تصویر نمی کشد.

تحقیق در مورد بهترین پروژکتورها، با نام های اختصاری و اصطلاحات تکنولوژیکی فراوان، می تواند بسیار دشوار باشد.

 

تعریف کلی ویدئو پروژکتورها

در این راهنما همه چیزهایی که در مورد خرید یک پروژکتور جدید باید بدانید را پوشش داده ایم.
پروژکتور یک دستگاه نوری است که اغلب با استفاده از صفحه نمایش، تصویر یا ویدیو را روی یک سطح پخش می کند یا “پرتاب” می کند. پروژکتورها با تابش نور از طریق یک لنز شفاف کوچک تصویری را ایجاد می کنند. برخی از پروژکتورها از لامپ استفاده می کنند و برخی دیگر از لیزر برای منبع نور استفاده می کنند. در حالی که هنوز هم پروژکتورهای تصویر و زمان واقعی مانند پروژکتورهای سقفی وجود دارند که در کلاس های درس، دوربین های تاریک، فانوس های جادویی و پروژکتورهای اسلاید پیدا می کنید. این راهنما بر روی دستگاه هایی تمرکز خواهد کرد که تصاویر متحرک را پخش می کنند.

 

پروژکتورها به چه چیز دیگری معروف هستند؟

پروژکتورها گاهی اوقات به عنوان پرتو، پروژکتور خانگی، پروژکتور فیلم، پروژکتور سینما و پروژکتور دیجیتال شناخته می شوند. در حالی که اصطلاح “فیلم پروژکتور” اغلب به دستگاهی اشاره دارد که فیلم واقعی را پخش می کند، مانند 8 میلی متر، فوق العاده 8 یا 16 میلی متر، همچنین می تواند به پروژکتور دیجیتالی که در سینمای خانگی یا اتاق رسانه پیدا می کنید اشاره کند.

 

در طول دهه 1990 بسیاری از پروژکتورهای فیلم و آنالوگ با پروژکتورهای دیجیتال حتی در سینماهای تجاری جایگزین شدند. این تا حد زیادی به لطف توسعه دی‌وی‌دی‌ها به‌عنوان یک منبع رسانه دیجیتال است، که البته شروع آن به عنوان دیسک‌های لیزری بزرگ بود.

چگونه بفهمم چه پروژکتوری بگیرم؟

برای سینمای خانگی

اگر می خواهید همه جانبه ترین تجربه تماشای فیلم را داشته باشید، باید یک پروژکتور سینمای خانگی تهیه کنید و نه یک پروژکتور “تجاری”. با پروژکتوری که برای سینمای خانگی ساخته شده است، بیشتر بر ارائه کیفیت تصویر باورنکردنی با کنتراست بالا، سیاهی عمیق و اشباع رنگی غنی تمرکز دارد.

بیشتر پروژکتورهای خانگی در یک اتاق رسانه اختصاصی بهترین عملکرد را دارند، جایی که می توانید میزان نور اتاق و نوری را که از بیرون وارد می شود، مانند پنجره ها یا درها، کنترل کنید. پروژکتورهای اتاق سینما معمولاً به اندازه انواع دیگر لومن ندارند زیرا در یک فضای کنترل شده و تاریک کار می کنند و بنابراین نیازی به غلبه بر نور محیط ندارند.

ویدئو پروژکتور از دیانا پروژکتور

هنگام خرید یک پروژکتور سینمای خانگی، می خواهید پروژکتوری را سفارش دهید که وضوح 4K داشته باشد و سازگاری HDR را ارائه دهد. در حالی که ممکن است افراد کمتر باهوش از یک پروژکتور 1080p راضی باشند، با خرید یک پرتوی سینمای خانگی 4K تصویری بسیار برتر دریافت می‌کنید که حواس بصری شما را به وجد می‌آورد.

 

هنگامی که اندازه صفحه نمایش خود را در نظر می گیرید، تهیه یک پروژکتور سینمای خانگی 4K بسیار مهم است. در حالی که ممکن است نتوانید تفاوت را به راحتی در یک تلویزیون صفحه تخت کوچک مشاهده کنید، در یک صفحه سینمای بزرگ، پیکسل ها در سطح بیشتری پخش می شوند، بنابراین می توانید پیکسل های بیشتری را در یک پروژکتور 1080p مشاهده کنید. با این حال، یک پروژکتور 4K تصویر بسیار واضح تر و با جزئیات بیشتری را به شما ارائه می دهد.

 

پروژکتورهای سینمای خانگی معمولاً دارای نسبت تصویر اصلی 16:9 HD هستند، که فرمتی است که HDTV در آن پخش می شود. پروژکتورهای سطح بالاتر از نسبت تصویر 2.35:1 یا 2.4:1 به صورت بومی با استفاده از حافظه لنز یا لنز پشتیبانی می کنند. از طریق یک لنز آنامورفیک اختیاری.

 

برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یک چالش منحصر به فرد برای علاقه مندان به طرح ریزی است. شما می خواهید صفحه نمایش بزرگی داشته باشید، با نوری روشن و روشن اما در محیطی با نور خوب و احتمالاً بدون فاصله پرتاب مورد نیاز برای یک صفحه نمایش بزرگ.

معمولاً این یک چالش برای اکثر پروژکتورهای پرتاب معمولی است، اما نه برای کلاس جدید دستگاه های پخش سرگرمی: پروژکتورهای پرتابی فوق العاده کوتاه! این دستگاه‌های نوری مستقیماً زیر صفحه فیلم قرار می‌گیرند، بنابراین می‌توانند یک تصویر رنگارنگ بسیار روشن در فاصله پرتابی بسیار کوتاه ایجاد کنند.

نصب آنها در مقایسه با پرتاب پرتاب سنتی ساده شده است، زیرا احتمالاً به کابل کشی کمتری از منبع ویدیوی خود به پروژکتور سینما نیاز خواهید داشت زیرا آنها اغلب روی یک پایه یا در همان کریدنزا هستند.

علاوه بر این، می توانید از یک صفحه نمایش ردکننده نور محیط استفاده کنید تا به شما در کاهش تأثیر نور در محیط کمک کند.

همانند سینمای خانگی، شما یک پروژکتور اتاق نشیمن می خواهید که 4K باشد و سازگاری HDR را ارائه دهد.

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-LB356

ویژگی های محصول

روشنایی: 3300 لومن

لنز زوم 1.2X

نسبت کنتراست: 1 :20000

نوع پنل: 0.63″ LCD x 3

لامپ : 230 وات در 1

پروژکتور پاناسونیک در دیانا پروژکتور

برای دفتر

پروژکتورهای تجاری عمدتاً برای نمایش تصاویر ثابت مانند نمودارها و اسلایدهای پاورپوینت ساخته می شوند، اما برای استفاده های چند رسانه ای و سرگرمی نیز عالی عمل می کنند.

وقتی صحبت از پروژکتورهای اداری می شود، همه چیز به خروجی لومن مربوط می شود. محیط های محل کار معمولاً به خوبی روشن می شوند و آن را برای پروژکتورهای چند رسانه ای کمتر به چالش می کشند. اما با یک پروژکتور تجاری روشن فوق العاده، می توانید به راحتی در مقابل یک صفحه نمایش بزرگ، ارائه های برجسته ای انجام دهید.

می توانید با یک پروژکتور معمولی یا پرتاب کوتاه کار کنید. ما معمولاً استفاده از یک پروژکتور پرتاب کوتاه را توصیه می کنیم تا بتوانید ارائه خود را بدون مسدود کردن نور صفحه نمایش ارائه دهید، با این حال پروژکتورهای پرتاب کوتاه معمولاً محدوده زوم بسیار کمتری دارند (اگر اصلاً وجود داشته باشد) بنابراین باید به طور خاص در آن قرار گیرند. ارتباط با صفحه نمایش برای به دست آوردن اندازه تصویر مورد نظر.

 

با توجه به خروجی لومن، به دنبال پرتوهای رسانه ای با حداقل 4000 لومن باشید. این اطمینان حاصل می کند که داده های پیش بینی شده شما به اندازه کافی روشن هستند.

 

شما می توانید با نسبت تصویر 16:9 یا 16:10 استفاده کنید. معمولاً پیشنهاد می‌کنیم یک پروژکتور 16:10 WUXGA برای دفتر تهیه کنید، زیرا وضوح تصویر با وضوح بالا (بالاتر از 1080p) برای نسبت تصویر 16:10 است. وضوح پایین 16:10 WXGA خواهد بود. در حالی که همان شکل WUXGA است وضوح بسیار کمتر است.

 

16:10 به شما امکان می دهد داده های بیشتری را در یک زمان روی صفحه نمایش دهید و توسط اکثر رایانه های مدرن پشتیبانی می شود، که اغلب منبع ویدیو در برنامه های تجاری است.

 

بسته به محتوایی که قصد نمایش آن را دارید، یک پروژکتور 1080p یا WUXGA باید برای نمایش داده‌هایی مانند صفحات گسترده، امور مالی و سایر ارائه‌ها که در آن‌ها توانایی دیدن جزئیات مهم است، کافی باشد. برای حیاتی ترین کاربردها، یک پروژکتور 4K پیشنهاد می شود زیرا می تواند 4 برابر مقدار داده را به عنوان یک پروژکتور 1080p با تصاویری که بالاترین سطح جزئیات را نشان می دهد، حل کند.

 

درست مانند یک پروژکتور اتاق نشیمن، می توانید آن را با یک صفحه نمایش ردکننده نور محیط جفت کنید تا بدون توجه به نور اتاق، بهترین و واضح ترین تصاویر را دریافت کنید.

 

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LMX420

ویژگی های محصول

  • سیستم نمایش پانل LCD شفاف (x 3، R/G/B)
  • روش درایو : ماتریس فعال
  • پیکسل ها 786,432 (1024 x 768) پیکسل
  • منبع نور : دیودهای لیزری
  • خروجی نور *1*2 : 4200 لیتر
  • زمان تا کاهش خروجی نور به 50 % *3 20000 ساعت (NORMAL/QUIET)/24000 ساعت (ECO)
  • وضوح : XGA (1024 x 768 پیکسل)

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LMX420

برای کلاس های درس

پروژکتورها می توانند یادگیری را سرگرم کننده تر و جذاب تر کنند، بنابراین آنها یک ابزار عالی برای مربیان در همه سطوح هستند. پروژکتورهای کلاسی معمولاً به قابلیت های مشابه پروژکتورهای تجاری نیاز دارند، اما اغلب در محیط های k-12 از وضوح کمتری نسبت به آموزش عالی استفاده می کنند.

اگر پروژکتور به طور دائم در کلاس نصب نشده باشد و در یک چرخ دستی در جای خود قرار داده شود، یک پرتاب کوتاه راه خوبی است تا هنگام تدریس مانعی برای پروژکتور نشوید.

داشتن یک پروژکتور مدرسه با بلندگوهای داخلی می تواند ارائه ها را بسیار آسان تر کند زیرا فرآیند راه اندازی را ساده می کند، با این حال بلندگوهای داخلی برای هر پروژکتور چند رسانه ای اغلب بسیار ضعیف هستند و ممکن است سطوح صوتی و وضوح مناسب را برای برنامه شما ارائه نکنند.

شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که مقدار مناسبی از ورودی های اتصال را به همین دلیل دارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 × = چهار