مقالات

نقش ویدئو وال در دوربین های مدار بسته

نقش ویدئو وال در دوربین های مدار بسته

نقش ویدئو وال در دوربین های مدار بسته ؛در ادارات بزرگ و سازمان ها مانند مراکز پلیس، فرودگاه ها، ایستگاه های مترو، قطار، کنترل ترافیک و اتاق های کنترل برای دستیابی به اهداف امنیتی و نظارتی، به دلیل استفاده از دوربین های مداربسته بی شمار اتاق هایی با عنوان اتاق مانیتورینگ در نظر گرفته شده است.

با این اتاق ها، کنترل و نظارت تصاویر و ویدئو های ارسالی از دوربین های مدار بسته با جزئیات و دقت بالایی انجام میشود.

با وجود تعداد بالای دوربین های مدار بسته در این مکان ها نیاز به مانیتورهای بزرگی جهت مشاهده اطلاعات دوربین ها خواهید داشت.

به این صورت که به طور دقیق رخدادها را در نقاط مختلف با کیفیت بالا مشاهده و ضبط میکنید.

در بعضی از اتاق های مانیتورینگ از دستگاه هایی با نام ویدئو وال جهت نمایش اطلاعات استفاده میکنند.ما در این مقاله قصد داریم این سیستم را به شما معرفی کنیم.

ویدئو وال چیست؟

در واقع ویدئو وال یک نمایشگرعریض است که شامل اتصال چندین مانیتور در کنار یکدیگر میباشد که به صورت یک واحد عمل میکنند.

این نوع مانیتورها در مقایسه با مدل های معمولی و خانگی در اندازه های بسیار بزرگ تر و با کیفیت تر بوده و امکان ارائه چند تصویر متفاوت را به شما ارائه میدهد.

ویدئووال ها بر روی دیوار نصب میشوند و به گونه ای طراحی شده اند که بخش اعظمی از دیوار را اشغال خواهند کرد.

ویدئو وال ها در مدل، ویژگی و امکانات متنوعی در بازار موجود است.صرف هزینه جهت خرید این دستگاه برای دوربین های مداربسته امری ضروری شده میباشد، با این حال ابعاد و کیفیت برای هر پروژه ای مهم به حساب می آید.

سیستم های ویدئو وال به صورت دقیق و با توجه به عوامل محیطی طراحی و تولید شده است که میتوان با دسترسی راحت به تصاویر نقاط مورد نظر را برای اتاق مانیتورینگ تضمین نماید که این امر کمک میکند تا حداکثر صرفه جویی ها در انتقال اطلاعات بصری صورت گیرد.

ارائه تصاویر به صورت کاملا واضح با کیفیت بالا و در سایزهای بزرگ از ویژگی های این ویدئو وال ها است که این ویژگی به حفظ وضعیت محل در اتاق های کنترل کمک خواهد کرد.

تصمیم گیری در مورد خرید ویدئو وال به عوامل بسیاری نظیر ابعاد اتاق؛ تعداد دوربین های مدار بسته، اندازه دیوار و …. بستگی دارد.

به عنوان مثال ویژگی های یک سیستم ویدئو والی که در محیط عمومی نظیر فروشگاه یا پارک قرار میگیرد با سیستمی که اتاق کنترل وجود دارد بسیار متفاوت از یکدیگر میباشند.

نکاتی برای تعیین ابعاد ویدئو وال

اندازه و شکل کلی ویدئو وال باید بر اساس اندازه، شکل اتاق و فضای دیوار تعیین شود.

دورترین و نزدیک ترین فاصله نشستن اپراتورها در اتاق مانیتورینگ از دیوار در نظر گرفته شود.

انتخاب ویدئو وال ها باید متناسب با توانایی آنها در ارائه نمایش محتواها باشد تا در حین کار نظارتی اپراتورهای اتاق فرمان مشکلی ایجاد نگردد.

دیانا پروژکتور ویدئو وال های پاناسونیک با کیفیت و با قیمت مناسب به فروش میرساند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × = شصت سه